Relacja z Festynu Rodzinnego w Borkach

 

W niedzielne popołudnie, 11 czerwca, zrobiło się gwarnie i tłoczno przed budynkiem szkoły (plac przy starej plebanii). Parę minut po 15 rozpoczął się Festyn Rodzinny, którego organizatorami byli Zespół Placówek Oświatowych oraz Rada Rodziców przy ZPO w Borkach. Po oficjalnych wystąpieniach dyrektora placówki, pana Romana Pawelca i pana Adama Króla, przewodniczącego Rady Rodziców, prowadzenie imprezy przejął zespół Picasso. Pierwszym punktem programu były prezentacje krótkich programów artystycznych, przygotowanych przez poszczególne klasy, począwszy od przedszkolaków aż po gimnazjalistów. Wszystkie występy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność, mogliśmy podziwiać i taniec nowoczesny, i taniec country, skecze, piosenki o rodzinie, uczniowskie interpretacje znanych przebojów („Titanic”, „Cheri, Cheri Lady” zespołu Modern Talking)czy satyryczne „pożegnanie” z gimnazjum. Po występach artystycznych w roli wodzireja wystąpiła pani Ania z zespołu Picasso i wraz z pozostałymi członkami grupy prowadziła różnorodne konkursy, zabawy animacyjne nie tylko dla najmłodszych uczestników festynu, ale i dla ich rodziców czy nauczycieli. Przybyli goście mogli także posilić się kiełbaskami z grilla, pyszną grochówką, przygotowaną przez nasze panie kucharki czy ciastami, upieczonych przez rodziców (oczywiście z kawą w zestawie).

W trakcie imprezy można było również spróbować szczęścia w loterii fantowej, która cieszyła się sporym zainteresowaniem ze względu na cenne nagrody do wygrania: tablety, power banki, kamery sportowe czy zestawy prezentowe, ufundowane przez sponsorów. Dużo radości sprawiły dmuchane zjeżdżalnie – w kolejce cierpliwie czekali i najmłodsi, i nieco starsi amatorzy tych atrakcji. Niektórzy sponsorzy imprezy przygotowali także swoje stoiska, gdzie można było popróbować miodu (Pasieka), wziąć udział w loterii na temat lasów (Nadleśnictwo Radzyń Podlaski), porozmawiać o finansach z paniami ze SKOK Radzyń Podl. czy dowiedzieć się czegoś o pracy Sanepidu.

Wspólne zabawy rodziców i dzieci, możliwość podziwiania swoich pociech występujących na scenie, atrakcje typu zjeżdżalnie i oczywiście ciepła, słoneczna pogoda sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie. Było gwarnie, wesoło i bardzo rodzinnie – cieszyła obecność nie tylko rodziców, ale również dziadków, a może nawet pradziadków.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli bawić się na Festynie Rodzinnym. Duże brawa dla rodziców za zaangażowanie i w przygotowania, i w pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Słowa podziękowania także dla sponsorów – to m. in. dzięki takim instytucjom i firmom jak: Wójt Gminy Borki, Spomlek Radzyń Podl., SKOK Unii Lubelskiej oddział Radzyń Podl., Bank Spółdzielczy w Borkach, GS Borki, Publimar Hurtownia Mięsa i Wędlin, Hurtownia Spożywcza Grzegorz Fryc, Hurtownia Mrożonek Best, Natures Sunshine, Sanepid Radzyń Podl., Nadleśnictwo Radzyń Podl., KP Policji Radzyń Podl. i Wydawnictwo Nowa Era program festynu był atrakcyjny i różnorodny. O tym, jak było wesoło i ciekawie, najlepiej opowiedzą fotorelacje… Zapraszamy za rok!!

Małgorzata Górna

Linki do zdjęć z festynu:

ZPO Borki  ,  iledzisiaj.pl

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *